Dyktando – klasa VII – wszystkie zasady – Tureckie wakacje

Tureckie wakacje

Ostatnie lato spdziłam w urc. To były naprawdę bardzo bardzo udane wakacje które zapamiętam do końca życia.
Większość czasu byłam na ureckiej play pod słońcem którego ar wrcz lał się z nieba. mi jednak tak wysoka temperatura powieta bo uwielbiam upał. Na gorącym piasku zwykle czytałam książkialbo demałam. Czasami też rozmyślałam wystawiając twarz do słońca.
Każdego dnia kpałam się kilka razy w morzu którego woda była ciepła jak w wannie. Fale były , więc skakanie wśrd nich nie wchodziło raczej w gr. Mogłam za to spokojnie popływać.
Poza leniuowaniem na play zwiedziłam kilka ciekawych miejsc. Najpierw pojechałam do tambułu. To największe miasto w urc – tłoczne, kolorowe pełne turystów. Byłam w meczecie podziemnym pałacu na zabytkowej wieży i w przepięknym parku odwiedziłam też kilka muzew. Kupiłam sobie par drobiazgów od andlaa pamitkami a na bazae jadłam owoce o jakich mi się . Piłam również tradycyjną urecką erbatę o smaku, wspaniałym aromacie i cdownym kolorze.
Z wakac wróciłam opalona od stp do głw, wypoczęta i szczęśliwa. Przywiozłam sobie mnstwo ałwy którą zajadam się do blu bucha. Bardzo chciałabym tam jeszcze kiedyś wrócić i mam nadzieję że tak się stanie.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Twój rybak
1/6/24, 12:26 PM
wole grać w lola niż to robić
~ Antoni
4/9/22, 12:01 PM
moja ocena dyktanda 93% (czyli 5+)
~ Sandra
1/30/22, 6:55 AM
fajne jestem nauczycielem klasy 1
~ Maka Paka
11/29/21, 5:49 PM
jest dobrze
~ Maka Paka
11/29/21, 5:48 PM
fajne dyktando
~ elo12
10/17/21, 9:45 AM
fajne dyktando