Dyktando – klasa IV – wszystkie zasady – O pociągach

O pociągach

Krzysiek bardzo lubi pociągi. Wie co to jest zwrotnica, semafor i parowz. Potrafi też szczegłowo wyjaśnić jak działa lokomotywa parowa. Dobrze zna także istorię kole i wie, że koeniami sięga do staroytności. O pociągach może więc mwić bardzo długoi często to robi. Niektóy pytają nawet, skąd u niego takie zainteresowania Uśmiecha się wtedy i opowiada…
Niemal cała rodzina rzysia związana jest z kolej. Tata jest maszynistą a wjek konduktorem. Również jego dziadek był kolejaem ale i babcia pracowała kiedyś w birze na dworcu. Od wczesnego dzieciństwa często podróował więc pociągami. Do dziś zresztą uważa że to najlepsza rozrywka której nie na nic innego. W przedziale siada zawsze przy oknie żeby obserwować zmieniający się za szybą krajobraz. Lubi słuchać stkotu kł, gwizdw lokomotywy i szmu jadącego pociągu. Podczas podróy rozmawia ze współpasaerami albo czyta książk. Zawsze zabiera ze sobą ulubion walizkę, a w bagau podręcznym ma termos z gorącą erbatą.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ AsasinQ
5/12/24, 7:55 PM
4 błędy więc 2 z dyktanda poleci. Git
~ Karol
4/26/23, 3:27 PM
93% 4 błędy
~ Sonic The Hedgehog
1/26/23, 9:14 PM
88% Moze byc:)
~ FREDDY
9/14/22, 5:57 PM
Prawie wybuchłem ale wysapałem 100%
~ TWOJA STARA
5/30/22, 5:07 PM
łatwe 100%
~ maciek
5/15/22, 11:25 AM
trudne
~ pepa pig
2/25/22, 1:55 PM
to jest głupie bo dałem pusty ekranik ale było ich dwa i kliknąłem pierwsze i mi nie zaliczyło kliknąłem trzeci i było dobrze dziwne to
~ wandoklopus>:)
1/3/22, 10:38 AM
ja nie wiem co oznacza(eIę?ę}
~ GKR
12/15/21, 6:39 PM
91% 3 błędy.
~ Michał
12/7/21, 6:08 PM
Czemu tu są tylko 3 dyktanda i w dodatku nie na temat