Dyktando – klasa IV – wszystkie zasady – O pociągach

O pociągach

Krzysiek bardzo lubi pociągi. Wie co to jest zwrotnica, semafor i parowz. Potrafi też szczegłowo wyjaśnić jak działa lokomotywa parowa. Dobrze zna także istorię kole i wie, że koeniami sięga do staroytności. O pociągach może więc mwić bardzo długoi często to robi. Niektóy pytają nawet, skąd u niego takie zainteresowania Uśmiecha się wtedy i opowiada…
Niemal cała rodzina rzysia związana jest z kolej. Tata jest maszynistą a wjek konduktorem. Również jego dziadek był kolejaem ale i babcia pracowała kiedyś w birze na dworcu. Od wczesnego dzieciństwa często podróował więc pociągami. Do dziś zresztą uważa że to najlepsza rozrywka której nie na nic innego. W przedziale siada zawsze przy oknie żeby obserwować zmieniający się za szybą krajobraz. Lubi słuchać stkotu kł, gwizdw lokomotywy i szmu jadącego pociągu. Podczas podróy rozmawia ze współpasaerami albo czyta książk(ę|e?ę}. Zawsze zabiera ze sobą ulubion walizkę, a w bagau podręcznym ma termos z gorącą erbatą.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze