Dyktando – klasa I – wszystkie zasady – Wielkie marzenie

Wielkie maenie

Moim największym maeniem jest pojechać do fryki. Bardzo chciałbym zobaczyć yjące tam zwierzęta rosnące palmy i baobaby. Marzę też o tym żeby szukać oazy na pstyni i spędzić noc w namiocie. Chcę jeździć na wielbłądzie zjeść kokosa i świeego ananasa. ciałbym również poznać tubylców a może nawet nauczyć się mwić w ich języku.
Na razie to tylko moje maenie ale wieę, że kiedyś się spełni. Moe kiedy będę już dorosły, to kupię sobie bilet na samolot i tam polecę. Ju dzisiaj więc przygotowuję się do tej podrży która na pewno będzie wielką pygodą. Razem z tatą często czytamy ksiąki o fryce. Codziennie wieczorem siadamy na kanapie i przenosimy się na ten wspaniały kontynent. To moja ulubiona część dnia na którą czekam od rana.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze