Dyktando – klasa VI – wszystkie zasady – Kolekcja

Kolekcja

Marta kolekcjonje figrki. Jej zbir jest już całkiem pokaźny bo dotyczas zebrała około stu egzemplay. To ldziki wykonane z plastiku szkła lub porcelany albo gmy albo drewna. Są wśrd nich także figrki w ktałcie wayw, owocw, zwierząt, roślin i różnych przedmiotów codziennego uytku.
Na każde urodziny i gwiazdkę Marta dostaje kolejną figrkę. Przywozi je też z wakac i innych wyjazdów. W swojej kolekc ma więc egzemplae z ngl, urcji, iszpan, a nawet meryki. Ma figrki rancuskie, łoskie i Ch|ch?ch}ińskie ale jej najcenniejszym okazem jest frykański ipopotam którego dostała od wujka z enii.
W swoim pokoju dziewczynka ma nawet specjalną płkę z mnstwem przegrdek na których ustawia swoje figrki. Grpuje je tam wedłg ich rodzaju. Najliczniejszą grpę stanowią zwierzęta. To między innymi słoniki z podniesionymi trbami, jedna yrafa o bardzo długiej szy, kilka kotów z ostrymi pazrami trzy omiki, dwie kry i pies z ogonem przypominającym pdzelek. Jest tam też aba ze stłczoną łapką i lew z naderwanym uchem. Marta codziennie obiecuje sobie że zepste figrki w końcu skle.
W jej kolekc nie brakuje też oryginalnych przedmiotów. Jest wśrd nich uśmiechnięta spręyna pomurny bdzik, wesoły ydrant i apoński walarz.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ nieznany
5/27/24, 6:25 AM
ezz 100 procent bo uszukiwałęm XD
~ Miki
5/28/23, 1:18 PM
90
~ Jagoda
5/7/23, 7:17 AM
100%
~ Igorek
4/25/23, 6:30 AM
Powodzenia wszystkim 100%
~ niewiemityle
4/7/23, 12:06 PM
100%
~ Adam Dzik
2/18/23, 12:58 PM
Część jak wam idzie bo ja mam 100 procent powodzenia
~ Adaś
4/25/22, 2:44 PM
100% biedaki. Mam nadzieję, że wiedza zdobyta na stronie pomorze na kartkówce.
~ Ktoś
4/6/22, 12:50 PM
100
~ xD
1/3/22, 3:23 PM
Jest błąd programu
~ Guggy
10/14/21, 11:47 AM
96%