Dyktando – klasa VII – wszystkie zasady – Urodzinowy prezent

Urodzinowy prezent

Na ostatnie urodziny dostałem prezent. To była największa i najlepsza niespodzianka jaka mogła mi się tego dnia przytrafić. już dawno mayłem o aparacie fotograficznym ale , że kiedyś eczywiście będę miał własny. Kiedy więc rodzice wrczyli mi średniej wielkości pdło owinięte w bry papier z jaskrawo rżową wstąką, pomyślałem że to pewnie kolejna bluza z kaptrem albo model do składania albo gra komputerowa.
im jednak sprawić przykrości odpakowywałem paczkę z entuzjazmem. W momcie kiedy moim ocz ukazało się opakowanie, zamarłem. Zaraz uciłem się mamie na szyj i uścisnąłem dłoń tacie.
potem wyszedłem z tatą przed blok żeby wyprbować to cdo techniki. Udało mi się uwycić w kade wrbla pijącego wodę z kałuy potem psa ssiada o wyjątkowo długiej szy i koleżankę z klatki obok walczącą z rozłoystym parasolem. Bo właśnie zaczynało padać. Szkoda, bo jeszcze długo fotografować.
W domu przyjrzeliśmy się zdjęci które zrobiłem. Tata polecił mi książkę o głęb ostrości kadrowaniu i innych ważnych zagadnieniach. Chcę zapisać się jeszcze na kurs fotograf żeby robić ciągle lepsze zdjęcia.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ pati
5/8/22, 6:34 PM
79 to 4
~ adam
5/3/22, 4:25 PM
14 błędów, nie potrafię tego pisać
~ wzorowy uczeń
4/10/22, 5:05 PM
9% chyba mi zaliczy
~ Antoni
4/9/22, 11:54 AM
86% to ocena 5-
~ Elena
3/26/22, 1:19 PM
100% wow
~ Pan_Olimpus
11/14/21, 3:31 PM
Niby 93%, ale moja pani i tak postawi ocenę za błędy, czyli 3 błedy- 4
~ Wiktoria
4/26/21, 12:04 PM
95% prawidłowych odpowiedzi.