Dyktando – klasa V – wszystkie zasady – Ukulele

Ukulele

Zawsze chciałem uczyć się gry na jakimś instrumencie. Mayło mi się, żeby grać na gitae. Wyobraałem sobieże bdąkam przy ognisku, a wszyscy wokł śpiewają arcerskie piosenki.
W końcu wybrałem ukulele. Szybko pekonałem sięże jest to cdowny instrument, trochę zresztą podobny do gitary. W peciwieństwie do niej wyposaony jest tylko w cztery strny. Moje zrobione jest z maoniu.
To twarde drewno pozyskiwane z afrykańskich dew.
Ukulele pochodzi z ortugalii, ociaż większość osb myśli, że jego ojczyzną są awaje. Faktem jest natomiast, że to właśnie tam zyskało duą popularność. Ciekawe jest te samo znaczenie słowa. Podobno „ukulele” to dosłownie „skacząca pła”.
Ukulele świetnie sprawdza się przy ognisku. Jest , więc mog je zabrać ze sobą. Nie way zbyt wiele – zdecydowanie ciękie. Mam nawet wraenie, że jest lekkie jak pirko. Moi pyjaciele uwielbiają kiedy na nim gram. Z zapartym tem słuchają melodii i często towayszą mi swoim śpiewem. Dźwięk ukulele jest piękny i czysty. Raz smutny, a chwilami radosny. Wiele zależy tu od wykoystanych do gry wytów i akordw.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze