Dyktando – klasa I – wszystkie zasady – Grześ

Grześ

Grześ bardzo boi się buy. Głośne grzmoty sprawiają że cały tęsie się ze strachu a jego serce bije szybko mocno i głośno. Podczas ostatniej buy schował się nawet pod łżko żeby nie słyszeć tych strasznych ałasów. Siedząc w ukryciu, wyobrażał sobie że ktoś w niebie musi yba przestawiać meble. Albo może gdzieś tam w chmrach odbywa się uczne przyjęcie.
Nagle z zamyślenia wyrwał go potęny grzmot. Po wili w pokoju zrobiło się całkiem jasno jakby ktoś zapalił światło. Wtedy rzegorz pomyślał że piorn musiał uderzyć bardzo blisko. Cierpliwie czekał na ciszę pierwsze promyki słońca i błękitne niebo ale wciąż słyszał tylko głośne uki.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ UWU
9/18/22, 7:58 AM
UWU
~ Uwu
2/23/22, 1:07 PM
Tak