Dyktando – klasa IV – wszystkie zasady – W moim domu

W moim domu

W moim domu jest zawsze bardzo głośno i wesoło. Z jednego pokoju często słyać muzykę, a z innego włczony telewizor. Nieadko dochodzą do mnie słowa boaterów z serialu, reportau albo jakiegoś umorystycznego skeczu. tym wszystkim wybmiewają oywione rozmowy, dziecięce kyki i niemowlęcy śmie. Z kuni dobiegają odgłosy gotowania, smaenia, krojenia. Stkot noa udeającego o drewnianą deskę jest miarowy i rytmiczny, a gwizd czajnika na gazie alarmujący – zwykle wzywa przecie wszystkich na erbatę.
Gwar i ałas, a niekiedy wręcz armider, które towayszą mi na co dzień, są jednak bardzo pyjemne. Dzięki temu wiem, że mj dom ttni yciem, nie brakuje w nim radości i jest pełen bliskich mi osb. Z całą pewnością nie ma tu miejsca na nud. Na szczęście zdaają się te wile ciszy i spokoju.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze