Dyktando – klasa II – wszystkie zasady

Wycieczka do zoo

Ju wczoraj tata obiecał że zabiee mnie i moją siostrę do zoo. Od rana miałam więc dobry umor i niecierpliwie czekałam na naszą wsplną wycieczkę. Wyruszyliśmy w połdnie. Na miejscu kupiliśmy bilety a następnie skierowaliśmy się w stronę wybiegu dla lww. Jeden z nich od razu głośno zaryczał na nasz widok a ja przestraszyłam się nie na arty. Miał nastroszoną bujną gywę, ostre pazury długi ogon i czujne spojenie. Wyglądał jak potwr. Tata powiedział żebyśmy odsunęli się trochę bo zwieę może się zdenerwować. Potem oglądaliśmy jeszcze yrafy, słonie małpy i niedźwiedzie. Na koniec poszliśmy do kawiarni. Kupiliśmy ciasteczka, lody owoce i watę cukrową. Wszystko bardzo nam smakowało ale najlepsze były lody które po prostu rozpływały się w ustach.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ ZNANA YOUTUBERKA
3/26/22, 11:35 AM
MAM 100%
~ Anonim
1/23/22, 1:13 PM
W tym dyktandzie, w wyrazie wspólną jest błąd:)
~ ja :>
6/5/21, 4:43 PM
100% po mam 100 lat heh