Dyktando – klasa VII – wszystkie zasady – Gustaw i Klara

Gustaw i Klara

Nasz kot ma na imię ustaw. To szare, prgowane kocisko o przeedzonych wąsach. Przypuszczam że są tak lie z powodu jego sdziwego wieku. Przynajmniej tak uwaa moja mama a zwykle wierz jej na słowo. Bo też istotnie Gustaw jest bardzo bardzo stary starszy nawet ode mnie.
Przewanie chodzi własnymi drogami – jak to zresztą kot. Przemyka gdzieś ukradkiem i tylko czasami daje się pogłaskać. Pręy wtedy grzbiet na którym stroszy się jego szorstka sierść. Mrczy też rozkosznie domagając się pieszczot. Przy każdym gwałtownym ruchu czmya jednak czym prędzej. Kiedy więc zblia się do mnie muszę siedzieć nieruchomo niczym spiowy posąg.
koty są jednak takimi samotnikami czego najlepym przykładem jest Klara czyli nasza kotka. To czarne, zwinne i kocisko o cienkim jak nitka ogonku. Jej oczy przypominają figlarne wgielki, a jej wydłżony ryjek wygląda prawie jak dzib. Ma aksamitnie gładk sierść i ostre pazry którymi już nie raz mnie podrapała.
Klara – w przeciwieństwie do Gustawa – jest wszdzie, prawdziwy z niej koci rwis. Chodzi po stołach i szafach regałach i komodach. Mam wrażenie że gdyby mogła i po ścianach i po suficie. Poza tym uwielbia nasze towarzystwo więc ciągle pcha się na kolana. Nie lubi samotności ani spokoju, a werwy ma więcej niż ja. To istny wlkan energ.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Anonim
11/23/22, 12:45 PM
78%
~ Antoni
4/9/22, 11:31 AM
100% xd
~ FąFiŃ
12/20/21, 5:15 PM
pozdro