Dyktando – klasa V – wszystkie zasady – Siostry bliźniaczki

Siostry bliźniaczki

Ela i Ola to siostry bliźniaczki. Dziewczynki są do siebie łdząco podobne mają takie same rysy tway, ten sam kolor włosw i oczu są tak samo wysokie i obydwie cdownie się uśmiechają. Ich podobieństwo jest tak duże że niektórzy nie potrafią ich rozrżnić.
Ola artuje czasami że jest dla siostry lstrzanym odbiciem. Ela z kole śmieje się że jest jej kopi. Istotnie, można mieć opot żeby dostec między nimi rónicę. Na pierwszy ut oka są bowiem identyczne.
W eczywistości wiele je jednak róni. Jedna z nich ma piepyk na uchu a druga troch zadarty nos. Najbardziej jednak odrónia je od siebie arakter i tperament. Ela jest ywiołowa i sptaniczna robi wokół siebie dużo ałasu i wszdzie jej pełno. To istny wlkan energ. Ola to natomiast uosobienie spokoju jest cia i trochę . Ela je wszystko z wielkim apetytem i nie wybydza ciągle czuje głd i pcha do bzi łyżkę za łyżką. Jej siostra to zaś prawdziwy . wayw, owoców ryu, makaronu i leba i jeszcze wielu innych rzeczy. też za bdyniem a nad taleem z zupą spdza zwykle mnstwo czasu.
Siostry są jednak przyjaciłkami na dobre i na złe. Wspierają się nawzajemi zawsze dobrze się bawią w swoim towaystwie.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ ktosiek
11/1/23, 7:24 PM
mam 98%. Mój wynik mnie zadowala:)
~ Sarka
5/10/23, 6:12 PM
100%,a jestem w 3 klasie.:)
~ Aj em a bad gerl
4/25/23, 8:22 PM
100 % essa
~ 4 klasistka
4/10/23, 1:58 PM
może być ale strasznie krótkie jak na 5 klase
~ ka
3/1/23, 1:31 PM
110 % łatwo
~ MR3ŻUCZEK
1/29/23, 3:15 PM
100% ESSUNIA
~ Wiktor
9/22/21, 5:32 PM
90%