Dyktando – klasa VIII – wszystkie zasady – Czary-mary

Czary-mary

Lubię sobie czasami pomayć i pobjać w obłokach. Na pykład wyobraam sobie że jestem wrką. Mam magiczną rdżkę, którą mogę wyczarować wszystko, co chcę. Twoę wtedy rozmaite światy i kreuj alternatywne eczywistości.
moja wyobraźnia troch wymyka mi się jednak kontroli. Kiedyś powołałam do życia dom pełen kotów rónych ras. Były pepiękne, ale wszystkie peraźliwie miczały. W końcu zaczęłam się domyślać, że są głodne i ądają ode mnie jedzenia. Postanowiłam więc poądnie je nakarmić. Dałam kotom bardzo dżo karmy, ale one ciągle chciały więcej. Zapasy poywienia się kończyły, a kotów pybywało.
Szybko manęłam rżdżką i nagle znalazłam się w jakimś starym lesie. Rosły tam bzki, świerki, bki i inne dewa, których nazw nie znam. Pachniało ywicą i gybami. Nagle coś przefrnęło mi koło ua i poczułam niepyjemny dotyk ftra. To był nietope. Wcią pamiętam jego szpiczaste uszy i niefne spojenie. Waałam się, czy mam iść dalej. Odwrciłam się i zobaczyłam, że las wprost tonie w czerwieni. Wszędzie były mchomory. Całe rno leśne było czerwone. Gyby wyglądały pięknie – były dojałe i dorodne, ale jednocześnie trochę straszne. Zaraz więc ujamiłam swoją zwariowaną wyobraźnię. Dziś jednak znów uyję swojej rżdżki. Chcę wyczarować zoę polarną.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze