Dyktando – klasa V – wszystkie zasady – Wielkie plany

Wielkie plany

Podczas kiedy inni łopcy grali w piłkę noną na podwrku albo bawili się w owanego czy w wojnę i ołniey, enio siedział przy dbowym birku nad swoim notesem. To był grby zeszyt w kratkę z czarną okładką, na której widać było rżne postacie. Był tam na pykład odwany ryce walczący jak bua z dwgłowym smokiem. Była księniczka, która czekała na jego zwycięstwo i uwolnienie z wysokiej wiey.
Tę niezwykłą okładkę enio stwoył zpełnie sam. Podobnie jak twoył swoich boaterów na kartkach w zeszycie. Kadego dnia zapisywał kolejne strony i snł niesamowite istorie. Od dawna maył, żeby zostać w pyszłości wielkim pisaem. Nie ukrywał swojego maenia i zawsze się do niego bez wstydu i waania pyznawał.
Pracował cio, wytrwale i zawzięcie. Czasami swj zeszyt zabierał ze sobą do łżka, gdzie dopisywał kolejny fragmenty. Potem ował notes pod podszkę. Nie tylko dlatego, że czł się zmczony i nie miał już siły odłoyć go na płkę. Wieył, że stwoone przez niego istorie penikną do jego snw.
Często wyobraał sobie, że będzie wybitnym pisaem, ktrego uwielbiają tłmy. Fantazjował o spotkaniach z czytelnikami, o wywiada itp. Chciał być mistem pira. Ciągle miał też nowe pomysły na kolejne opowieści. Czasem nie umiał wyamować swojego twrczego umysłu, a dłgopisy, których uywał, wcią się zywały. Dlatego miał wielki zapas przerónych pisakw, które tymał w szfladzie birka. Nie brakowało mu też papieru, a notesy z barwnymi okładkami wypełniały wielką skynię stojącą w kcie jego pokoju.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze