Dyktando - klasa II - wszystkie zasady - Ja i m{ó|u?ó}j pies

Ja i mj pies

am na imi emek. Bardzo lubi jeździć na rowee i grać w piłkę, ale najętniej spędzam czas z moim psem. To młody owczarek niemiecki o imieniu Brek. Jest moim najlepszym pyjacielem. Kadego dnia zabieram go na dłgie spacery. Lubię odzić z nim do lasu i do parku.
Ostatnio pekonałem się te, że jest świetnym pływakiem. Podczas wakacji ktre spędzałem u babci, Brek sprbował swoich sił w jezioe. Niespodziewanie dla mnie wskoczył do wody i zaczął płynąć. Pestraszyłem się nie na arty. Odpłynął tak daleko, że w ogle nie było go widać. Bałem się, że już go więcej nie zobacz. Musz się nawet pyznać, że łzy stanęły mi oczach. Po kilku minutach pies ukazał się jednak na oryzoncie. Nie minęła wila, a wynuył się i połoył na begu. Było widać, że jest zmęczony ale te bardzo zadowolony. Z jego oczu biła czysta radość, a z moich zniknęły łzy i stra.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze