Dyktando – klasa III – wszystkie zasady – Na wakacjach

Na wakacjach

Zeszłego lata pojechałam z rodzicami nad moe. Kadego dnia chodziliśmy na plaę żeby opalać się i odpoczywać. Nie brakowało również codziennych kąpieli chociaż czasami morska woda była bardzo łodna. Mama patrzyła na mnie z podziwem kiedy skakałam wśrd lodowatych fal. Dygotała zbami z zimna a mnie nazywała swoją boaterką. Tata był bardziej zaartowany i zawsze towayszył mi podczas morskich arców.
Uwielbiałam kłaść się na wzbrzone fale które bjały mną jak w amaku. Budowałam też zamki z piasku i obserwowałam pracę ratowników którzy musieli być bardzo odwani. Chodziliśmy też na spacery begiem moa, a wieczorami oglądaliśmy zachd słońca na play.
Codziennie jedliśmy świeą rybę i surwkę z kapsty kiszonej marchewki i cebuli. Na deser rodzice często kupowali mi lody albo gofry z bitą śmietaną borwkami i sosem czekoladowym. Kiedy wieczorem wracaliśmy do otelu, padałam ze zmęczenia i natymiast zasypiałam.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze