Dyktando – klasa VIII – wszystkie zasady – Jesienny wieczór

Jesienny wieczór

To był jesienny wieczr. ęsisty deszcz ddnił miarowo o szyby które stopniowo pokrywała mleczna powłoka pary. Rysowałem palcem na oknie rżne ktałty. Wszystko, co mi przyszło do głowy kłeczka i kwadraciki pana w ogromnym kapeluszu i yraf o wyjątkowo długiej szy. Potem zmazywałem bazgroły otwartoni i czekałem aż szyba znów zaparuje. Wtedy do mojego pokoju weszła mama i łagodnym i zarypniętym głosem przypomniała mi że zblia się pora snu. Zapytałem j więc czy mogę jeszcze trochę posiedzieć
iść spać. Nie lubi nocy. Jest bardzo bardzo nudna nic się nie dzieje a wszyscy tylko śpią i śpią i śpią. Najlepsze są poranki kiedy wszystko się zaczyna i budzi do życia. Marudziłem więc okropnie, aliłem się pod nosem na co mama przyłoyła palec do ust i powiedziała: Posłuchaj deszczu. Ale co mnie obchodził jakiś tam deszcz. Przecie pada ostatnio codziennie.
W końcu jednak zadziałały jej kojce słowa i odgłos ciękich kropli bijcych w okno więc posłusznie przebrałem się w piżam. Zaraz też położyłem głowę na poduszkę i sowałem się pod kołdrę. Chciałem jeszcze podejść do stojącego w rogu pokoju regału z książkami gdzie stały opakowane w okładki te wszystkie istorie zaczynające się od „Dawno, dawno temu” i „Pewnego razu”. Ale zanim wystawiłem nogę spod kołdry zapadłem w głboki sen.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ xd10
11/1/23, 4:29 PM
mam 6 spoko pomogło
~ Fisia536
1/20/23, 4:48 PM
Gites
~ xD
9/19/22, 8:55 AM
Essa "Masz 96% prawidłowych odpowiedzi. Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik."
~ ósmoklasista 8
9/18/22, 12:58 PM
bardzo dobrze przygotowuje do dyktanda polecam jako ósmoklasista 100 % ezz
~ Alx
9/9/22, 3:34 PM
Bardzo fajne. Można się dobrze na kartkówkę przygotować.
~ Nie bij mnie
5/5/22, 6:01 PM
92 %
~ Twój stary
5/5/22, 6:00 PM
92 % ez
~ Antoni
4/9/22, 12:08 PM
95% procent dyktanda (czyli ocena 6-)
~ 2137
1/10/22, 6:25 PM
W pyte jest.
~ xd
11/30/21, 6:31 PM
spoko jest