Dyktando – klasa VI – wszystkie zasady – Sen

Sen

Miałem dzisiaj sen. Był bardzo realistyczny i przeraający. Śniło mi się że nagle znalazłem się w dżungl. Tak, w prawdziwej dżungl. Była ogromna!
chwilę peszło mi więc przez myśl że mogła to być dżungla razylijska, połoona gdzieś w doeczu Amazonki. Czytałem kiedyś że mazońska dżungla to największy i najpotęniejszy las na świecie.
A może to było w fryce? Dżungla frykańska też robi wraenie. A może to była jednak zupełnie dżungla? Wyśniony wielki las którego prno szukać na mapie świata. pewności. Wiedziałem za to, że w dżungli może czyać na mnie na kadym kroku. Hmmm... właściwie to nawet . Nie brakuje tu przecie groźnych drapieników i innych stwoeń siejących grozę. Pyroda jest piękna, ale jednocześnie i dzika. Bywa dla człowieka zabjcza.
norodność yjących w dżungl zwieąt jest ogromna. Są tu też prawie wszystkie gatunki roślin, jakie można spotkać na ziem. ! W moim śnie wszystko jednak skończyło się dobe. Chocia w ktrymś momcie wyśnionej pygody wpadłem do głębokiego rowu. Rw a kipiał. Pełno w nim było węy i mij. Obłe stwoenia kąsały jadowicie. zaraz się obudziłem.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze