Dyktando – klasa III – wszystkie zasady – Przeprowadzka

Przeprowadzka

rodzice powiedzieli mi że czeka nas przeprowadzka. Byłam zdziwiona poniewa zupełnie się tego nie spodziewałam. Nasze mieszkanie bardzo mi się zresztą podobało ale najbardziej lubiłam swój pokj i nie chciałam go opszczać. Nagle zepsł mi się więc umor i poczułam się, jakbym była ora. Tata powiedział mi jednak że nowy dom jest większy a za nim znajduje się ogromny ogrd. Będę tam miała swoją ławeczkę, uśtawkę zjedżalnię i domek na dewie. A latem rozłoy mi na trawie basen i namiot.
Wkrtce nadszedł dzień przeprowadzki. Rodzice zgromadzili mnstwo walizek i kartonw które stały dosłownie wszędzie. Zaraz podjechał pod blok samochd cięarowy na który zapakowali te wszystkie bagae. Nasz nowy dom okazał się naprawdę duy a ogrdek na jego tyłach cdowny. Czasami trochę tęsknię za swoim starym pokojem ale już coraz mniej. Najwaniejsze przecież że jesteśmy tu wszyscy razem.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Sarka
5/10/23, 6:04 PM
Bardzo fajne dyktando.Polecam.