Dyktando – klasa IV – wszystkie zasady – Wiosna

Wiosna

Wiosna to moja lubiona pora roku. Wszystko bdzi się wtedy do życia a świat staje się cdowny. Niebo jest zwykle błękitne bezmurnei jasne a słońce ciepłe i przyjemne. Jego sbtelne promienie ogewają całą ziemię. Delikatny wietyk owiewa twae, a jego ciy szm uspakaja i odpręa. Nasz ogrd zaczyna się zielenić a na dachu domu swoje gniazdo wije bocian.
Często chodzę wtedy z rodzicami na dłgie spacery po lasach łąkach i polach. Lubi obserwować bdzącą się do życia pyrodę, rozkwitające pczki na drzewach i krzewach zielon trawę i drobne kwiatki.
Lubi też zimę, zwłaszcza kiedy prszy śnieg. Można wtedy lepić bałwana zjedżać z grki na sankach i ucać się śniekami. Trzeba jednak nosić wtedy grbą krtkę, czapkę i rękawiczki, a ja nie znoszę zakładać tych wszystkich ciepłych ubrań. Zim często jestem też peziębiona i muszę leżeć w łżku.
Wczoraj mama powiedziała mi że za trzy tygodnie będzie pierwszy dzień wiosny. Jak co roku pjdziemy nad ekę żeby topić w niej maannę. Kkłę zrobimy ze starych gazetomy i ścinkw materiału. To bardzo stary obęd który symbolizuje koniec zimy. Już nie mogę się doczekać tej wili.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Najko
12/11/23, 3:56 PM
Nie lubię tego,ponieważ mama karze mi się uczyć z tego
~ czerwony12
2/16/23, 6:46 PM
1 błąd smutne
~ żuk
9/12/22, 10:09 AM
100% o yeah
~ ☺️
5/4/22, 6:28 PM
Fajne. Uczę się z tego dyktanda
~ koks JA
3/29/22, 6:17 PM
super mam 100%
~ ma.gu
3/24/22, 9:53 AM
Hejka! Jak się cieszę że mam 100%.pozdrawiam i życzę miłego dnia
~ MAREK PIETA 456
3/13/22, 7:33 PM
SUPER
~ Fajowe to
3/13/22, 1:08 PM
Super
~ GKR
12/15/21, 6:10 PM
89% 6 odpowiedzi źle.
~ sto proc.
4/8/21, 9:59 AM
ogólnie to mam sto proc.
~ koks
3/22/21, 6:29 PM
ściąga xd