Dyktando – klasa V – wszystkie zasady – Ania

Ania

Ania od tygodnia jest ora. Musi leeć w łżku brać lekarstwa i dużo spać. Często ma wysok tperaturę, która sprawia że silne dreszcze przeszywają jej ciało a bl głowy staje się nie do zniesienia. Mczy ją również uciąliwy katar drapanie w gardle i dokczliwy kaszel. Najgorsza jest dla niej jednak bezsilność i nuda.
Leąc w łżku stara się trochę czytać ale często ze zmczenia przymykają się jej oczy. Czasami rozmawia przez telefon z koleanką ale się z nią spotkać. Zazdrości jej chodzenia do szkoły spacerów na świeym powietrzu i zabaw na boisku. To już smy dzień choroby a poprawa jest .
Wszystko zaczęło się w ostatni piątek kiedy podczas lekcji istor Ania poczuła się znacznie goej. Nagle bardzo osłabła a jej policzki zrobiły się czerwone. Początkowo wydawało jej się że to zupełnie błaa sprawa. Jej zaowanie od razu jednak zwrciło uwagę nauczycielki która przerwała lekcję żeby z nią porozmawiać.
Już wkrtce do szkoły przyjechała mama Ani i razem udały się na wizytę do lekaa. Pani oktor była bardzo sympatyczna. Przeprowadziła z dziewczynk szczegłowy wywiad i dokładnie ją zbadała żeby postawić właściw diagnozę. Potem wystawiła receptę na leki i zaleciła mnstwo odpoczynku.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Kar la
5/21/24, 5:28 PM
90%. Mam jutro konkurs ortograficzny mam nadzieję, że dam radę :D
~ ja
3/5/24, 1:39 PM
od kiedy sie pisze błahy
~ TEN BAD
4/12/23, 6:56 PM
jest ok
~ Hihi debil
4/3/23, 4:31 PM
99%
~ co?
1/22/23, 6:11 PM
ok
~ Twoja stara
12/5/22, 1:47 PM
Śniło issue
~ ten jeden
9/17/22, 12:42 PM
100 % easy
~ ten debilek
9/17/22, 12:34 PM
mam 100 % spoko
~ J Kornacka
8/16/22, 8:57 PM
Taki sobie dyktando
~ TA BAD GIRL
5/16/22, 4:01 PM
100% Mega łatwe