Dyktando – klasa V – wszystkie zasady – Wakacje

Wakacje

nadeszły upragnione wakacje. rra! Od dłuszego czasu oczekiwałem ich z naprawdę duą . Lubi swoją szkołę ale człem się już zmęczony. Było sporo naki, ciągle kartkwki i sprawdziany. Codzienne pobdki o szstej rano też mi dały poądnie w kość. Teraz mogę więc wylegiwać się do połdnia w łóku, a aden bdzik nie perywa mojego snu. Szkoda tylko, że adko będę miał okazję żeby spotykać się z kolegami i koleankami z klasy. Większość z nich mieszka daleko. dom mojego najlepszego kumpla jest dosłownie ut beretem ode mnie. Jrek, znany te jako omar, to świetny gość. Mamy mnstwo wsplnych planw wakacyjnych. Będziemy kpać się w jezioe i opalać na play. Chcemy jeździć na lajnogach i chodzić na grskiedrwki. Zamieamy nawet spędzić kilka nocy w namiocie. Podczas deszczowych dni będziemy oglądać komedie i orrory albo grać w planszwki. May nam się równie wycieczka nad moe. Mgłbym tak zresztą wymieniać w nieskończoność, ale mój przyjaciel już na mnie czeka. Będziemy dziś pływać łdką i łowić ryby. Zawsze chciałem zapolować na węgoa. Może dziś mi się uda!

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze