Dyktando – klasa VI – wszystkie zasady – Ciasto dla babci

Ciasto dla babci

Uwielbiam ciasta mojej babci ktra zawsze częstuje mnie samymi pysznościami. Kiedy ją odwiedzam, na stole jak za dotknięciem czarodziejskiej ródżki pojawiają się rmiane drodżówki, sernik z czekoladą i wirkami kokosowymi, szarlotka z krszonką, słodkie kremwki, krche ciasteczka z trskawkami... Rozmayłam się.
Pe chciał, że babcia trafiła do szpitala. Tym razem to więc ja postanowiłam upiec ciasto dla niej. jednak w pieczeniu zbyt duego doświadczenia. No cż, troę się bałam.
Znalazłam prosty pepis na ciasto z jeynami na kefie. Najpierw teba było wymieszać mąkę z sodą, potem ubić jajka z ckrem i dodać kefir oraz olej epakowy albo słonecznikowy. Na koniec wszystko razem naleało wymieszać łyķą i wlać na blaę do pieczenia. Wiech posypałam świeymi owocami z naszego ogrdka.
Okazało się, że pepis był eczywiście prosty, a ciasto wyszło bardzo smaczne. Zaniosłam babci spory kawałek wraz z bkietem polnych kwiatów. Przed wejściem do szpitala nazbierałam makw i abrów, a całość związałam tciną.
Spojałam w rg sali. Babcia dotyczas leała w łóku blada i zaspana ale nagle szeroko się uśmienęła. Powaliła mnie i nazwała najlepszą wnczką na świecie. Leka, który akrat pyszedł na obchd, poinformował nas, że być moe babcia już nazajut wrci do domu. Powiedział też, że będzie mu brakowało jej artów i poczcia umoru. Podobno adko zdaają mu się takie wesołe pacjentki.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze