Dyktando – klasa VI – wszystkie zasady – Wakacyjne śniadanie

Wakacyjne śniadanie

Pierwszego dnia wakac postanowiłam sama przyądzić dla siebie pyszne śniadanie. Ju dzień wcześniej pglądałam rżne pepisy. Wybr padł na placszki. Najbardziej do gstu pypadły mi tzw pancakes, czyli merykańskie naleśniki.
Nazajut zabrałam się więc do dzieła. Najpierw wyjęłam z lodwki jaja kue i mleko. Jaja wbiłam do miski i roztepałam z mlekiem potem dodałam mąk i troch ckru. Waną rolę pełnił tu take proszek do pieczenia. To środek splchniący – sprawia, że placki szybko rosną, ocia wsypuje się go maltko. Na koniec wszystko razem dobe wymieszałam i wtedy dopiero mogłam się zabrać za smaenie.
Placki wyszły sper. Były pepyszne. Jadłam je z ckrem pdrem, dżemem i owocami. Na kilka nałoyłam mid. Akrat wpadła do mnie koleanka, ktrą ętnie nimi poczęstowałam. Plackw wyszło mi zresztą bardzo duo. Nie przecie w stanie sama ich zjeść. Kmpela powaliła mnie. Sama te musz pyznać, że to było prawdziwe śniadanie mistów.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze