Dyktando – klasa VII – wszystkie zasady – Tajemnicze zdarzenie

Tajemnicze zdarzenie

Najpierw nacisnął potem pociągnął klamk. Dwi nawet nie drgnęły. Biro było zamknięte. W końcu mgł więc rszyć odnikiem wyłoonym kostką brkową układającą się w mozaikowy wzr. Zaraz te skręcił w ulic Płnocną.
Szedł miarowo, szybko. Wreszcie stanął ped pejściem dla pieszych. Reklamwka z zakpami, która dotyczas łopotała jak orągiewka na wiete, bjając się w rytmie jego krokw, teraz te się zatymała. Spojał w prawo i w lewopotem znw w prawo, aż w końcu przemieył jezdnię.
Wkrtce znalazł się u zbiegu ulic Płnocnej i Połdniowej. miał ju do domu zaledwie kilka metrw. Widział jednak ju z daleka że coś jest .
dka do garau była zerwana, a na podwrku panował totalny aos. Jakby piorn tam stelił. Psia bda zniknęła z powiechni ziem. ogrdka stało zaś tajemnicze pdełko, a wzdłż płotu rozpięta była siatka. Zadmał się przez chwilę i ruszył do podu.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze