Dyktando – klasa III – wszystkie zasady – W świecie czytelniczym

W świecie czytelniczym

Kiedy byłam mała, kadego dnia mama czytała mi ksiąkę. Codziennie wieczorem siadałam na kanapie z filianką erbaty albo szklanką soku i skpiałam całą swoją wag na słowa płynących z st mamy.
Kiedy otwierała ksiąkę, człam się, jak gdyby otwierała przede mną dwi do zpełnie innego świata. Za kadym razem miałam wraenie, jakby odswała specjalną zaswkę, żeby po wili elazne wrota do świata słw stawały pede mną otworem.
Zawsze lbiłam istorie pygodowe i opowieści o księniczkach. ętnie słuałam te o zwieątkach. Pezgi czas moją ulubioną ksiąką była smtna istoria o jeu Jzefie. Na szczęście miała dobre zakończenie.
Dziś miem jż czytać sama i wcią tak samo lubi ksiąki. Czasem jeszcze zdaa się jednak że proszę mamę, eby mi poczytała. wielbiamuać jej spokojnego głosu.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze