Dyktando – klasa VI – wszystkie zasady – Najlepsze ciasta na świecie

Najlepsze ciasta na świecie

Moja babcia elena piecze najlepsze ciasta na świecie. Jest w tym prawdziwą mistynią, słowo onoru. Jej wypieki smakują jak z najdroszej ckierni. Nie zdarzyło się jeszcze żeby komuś nie smakowały. Każdy gość babci zjada wszystko do ostatniego okrszka oblizując się przy tym łakomie. Sama nie odmwię sobie nigdy tych smakołykw nawet jeśli będę miała pełny brzch.
Jednym z moich ulubionych babcinych wypieków jest ciasto drodżowe z owocami krszonką i ckrem pdrem. Najbardziej smakuje mi z dojałymi trskawkami albo poeczkami albo śliwkami. Jest pszyste, delikatne i ma piękny kolor który zawdzięcza żłtkom jajek od szczęśliwych krek babci. Lubię też babeczki o smaku wanil, ciaa w kształcie łdeczek maślane ciasteczka z konfitrą i rupiące rogaliki z bdyniem. Zawsze skszę się też na pczka z rżanym nadzieniem i babk z lkrem.
Babcia piecze bardzo często ale prawdziwe cda robi na święta. gwiazdki bez rolady makowej, sernika i pierniczkw z czekoladą i dżemem które wieszam na oince. Karnawał się bez krchych ruścików, a ielkanoc bez mazrka z kajmakiem.
Kiedy mam zły umor pukam do drzwi babci. Wystarczy że przekroczę prg jej domu i od razu czuję że mój nastrj jest o wiele lepszy.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Podróż :3
8/17/21, 10:49 AM
Mam 100% Na serio polecam tą stronkę ;3 Pozdro, Podróż :3