Dyktando – klasa VIII – wszystkie zasady – Gotowanie

Gotowanie

Gotowanie to moje wielkie obby. Uwielbiam krztać się w kuchni i mieszać w garnkach. Kiedy zabieram się do picenia to zwykle mam w głowie gotowy plan. Jeśli zaś zdarzy się że adnego pomysłu na danie, koystam z przepisów. Moja mama zgromadziła w domu prawdziwą kolekcję książek kulinarnych. To ogromna skarbnica inspirac.
W gotowaniu bardzo wane są przyprawy. Najbardziej podstawowe to oczywiście sl i pieprz których używam najczęściej ale sięgam również po bazyli, oregano suszony czosnek i paprykę. Dodanie ził do potraw całkowicie zmienia ich smak nadając mu głęb i wyrazistości. Czasami też trochę eksperymentuję dodając do dania anyu, czarnszki, cynamonu albo imbiru albo curry. da się jednak przyprawy dowolnie mieszać dlatego staram się dbać o zachowanie równowag i harmon.
Często wieczorem piekę pizz. Muszę się zresztą pochwalić że w robieniu ciasta drodżowego jestem już mistem. Zagniatam je długo i poądnie a następnie odstawiam w ciepłe miejsce żeby mogło wyrosnąć. Potem już tylko czekam. Kiedy jest gotowe to zwilonymi dłońmi formję z niego płaski i cienki placek i zaraz kładę go na alminiowej blaszce. Wówczas przychodzi moment na dodatki. Na cieście układam więc starty ser, plasterki cukin i pomidora, cebulę pokrojoną w półksięyce albo paski szynki.
W końcu wkładam pizz do piekarnika i nastawiam czasomie. Po kilku minutach możemy już zasiadać do kolac. Życzę rodzicom smacznego i zaczynamy jeść. Tata zawsze mówi że łoch się ode mnie uczyć. Smakuje mu zresztą moja pizza.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ lili
1/24/24, 5:56 PM
100% polecam wszystkim tą stronke dyktando przyjemne!
~ Hubi
5/2/23, 4:18 PM
5 KLASA 100
~ Lubię stopy
4/27/23, 12:24 PM
Ez 3%
~ Wietnamek
10/24/22, 6:11 PM
93% gg
~ uwu
10/19/22, 6:17 PM
spoko
~ 8 klasa
9/18/22, 10:07 AM
bardzo pomocne
~ Nicknick21
5/25/22, 5:13 PM
No, mam konkurs ortograficzny w piątek i polecam apke bardzo pomaga
~ Antoni
4/9/22, 12:17 PM
84% (ocena 4+)
~ meowa
2/7/22, 2:42 PM
8c terapia na dyslekcję pozdrawiam
~ xD
12/2/21, 4:53 PM
Fajne zadanko !!
~ Admin
6/16/21, 10:50 AM
Do Al Makot: bardzo dziękujemy za uwagę! Poprawka już została wprowadzona, niedługo powinna być widoczna. Pozdrawiamy serdecznie!
~ Al Makot
6/16/21, 8:06 AM
W siódmym zdaniu od końca powinno być chyba "formuję", a nie "formuje".