Dyktando – klasa II – wszystkie zasady – Grzybobranie

Gybobranie

Kysiek uwielbia gry planszowe. Jego ulubioną grą jest „Gybobranie”. Jej zasady są proste. Zadaniem kadego z graczy jest przebyć wyznaczoną trasę i nazbierać jak najwięcej gybów. Należy przy tym uwaać na trjące. Czasami zdarza się że na ścieżce pośrd drzew znajdują się muomory, a te trzeba omijać z daleka Na leśnej polanie spotkać jednak można również jee zające i wiewirki.
Zabawa rozpoczyna się od utu kostką a potem uczestnicy przesuwają swoje pionki zgodnie z rchem wskazwek zegara. „Gybobranie” przeznaczone jest dla co najmniej dwch graczy. Kyś zwykle gra więc ze swoją siostrą anią ale często dołączają do nich także rodzice. Wsplna zabawa jest najlepsza!
Kysztof bardzo polubił zbieranie gybów. ciałby iść do prawdziwego lasu. Tata obiecał mu więc że jesienią wszyscy razem wybiorą się na grzyby.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ chloe
2/26/22, 5:57 PM
bardzo łatwe :)