Dyktando – klasa V – wszystkie zasady – Dinozaury

Dinozaury

Przeczytałam ostatnio bardzo ciekaw ksiąk o dinozaurach. Dowiedziałam się z niej że te fascynujące istoty żyły ponad dwieście pięćdziesiąt milionów lat temu ale pierwsze żywe stwoenia pojawiły się na iem jeszcze wcześniej. Były wśród nich żłwie, węe ryby, waki i ślimaki a także wiele innych.
Wiem teraz że dinozaury dzieliły się na roślinoerne i mięsoerne a niektre z nich były potżne. Te największe mogły ważyć nawet sto pięćdziesiąt ton. Mogły być więc tak duże jak wielopiętrowe bdynki, a inne tak dłgie jak pociągi z mnstwem wagonów. Inne były z kolei , a może nawet całkiem malutkie i .
Podczas lektry dowiedziałam się również że dinozaury składały jaja z których potem wyklwały się ich małe. Autor książki pisze też że nazwa „dinozaur” znaczy „straszny jaszczr chociaż dinozaury wcale jaszczrkami.
Szkoda że wyginły. Wybchy wlkanów i częste trzęsienia iem sprawiły jednak, że wiele gatunków zwieąt wwczas wymarło. żeby ktoś wynalazł kiedyś weikuł czasu. przenieść się do ery kiedy żyły dinozaury.

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ ez09lolxd
3/31/23, 6:40 AM
Jej mam 80% lol
~ Jaka
3/31/23, 6:34 AM
Jaja
~ UwU
2/21/23, 8:40 AM
XD dobrze że dinozaury wymarły gdyby żyły to nikt by nie żył
~ lolek
6/8/22, 11:42 AM
Bardzo pomogło polecam
~ Magdula
5/16/22, 4:08 PM
Hitman, czemu płakałeś jak je robiłeś? 100% polecam WoW
~ Cleo
12/28/21, 12:15 PM
Extra dyktando. Polecę je mojej siostrze. Bardzo ciekawe.
~ Rouleyx
12/20/21, 1:36 PM
Mega dyktando. Polecam
~ Hitman
5/26/21, 11:28 AM
Mega super dyktando, płakałem jak robiłem