Dyktando – klasa VI – wszystkie zasady – Wielki remont

Wielki remt

W zeszł sobot w naszym domu rozpoczął się remt. Ze ścian zerwaliśmy tapety z podłogi panele a wszystko zabezpieczyliśmy specjalną folią. Staram się pomagać rodzic. Tata pokazał mi jak gipsuje się dziry i nierwności na ścianach więc teraz mogę robić to sam. Początkowo wydawało mi się to . okazało się jednak że to prosta i czynność. Wkrtce zabrałem się nawet do malowania i ta część remtu podobała mi się najbardziej. Może zostać nawet zawodowym malaem. Przyjemnie maać przez cały dzień pdzlem.
Przy wsparciu taty i wjka pomalowałem cały swój pokj. Sfit jest teraz śnienobiały a ściany mają kolor kanarkowej ółci. Wstawiliśmy tam dbowe birko i obrotowe krzesło potęną szafę i kfortowe łżko i jeszcze szafkę nocną. Do kpletu brakuje mi tylko regału na książki.
Wczoraj miałam natomiast okazję obserwować pracę stolay. Faowcy zajmowali się u nas montaem mebl kuchennych. Gładka powiechnia szafek zawyciła nas wszystkich. Ale najbardziej cieszy się mama bo nowe płki są głbokie i pojemne. Nazajut przyjechał do nas ydraulik który mtował jakieś instalacje w łazience. Niebawem będę mógł wykpać się w wielkiej wannie. Na razie jednak panuje wszędzie ogromny .

Sprawdź dyktando

Ilość literek do wstawienia: 20

Poprawne odpowiedzi: 0

Nieprawidłowe odpowiedzi: 20

Pola zaznaczone kolorem czerwonym oznaczają odpowiedź błędną.

Masz 0% prawidłowych odpowiedzi.

Wskazałeś mniej niż połowę poprawnych odpowiedzi. Niestety dyktando nie będzie zaliczone. Powinieneś obowiązkowo powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Nieco pracy przed Tobą, ale na pewno się opłaci.

Wskazałeś mniej niż 60% procent poprawnych odpowiedzi. Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.

Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat. Sugerujemy wrócić do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować zmierzyć się z dyktandem po raz drugi.

Całkiem nieźle Ci poszło. Jeśli chcesz, by liczba poprawnych odpowiedzi była jeszcze większa, wróć do zasad ortograficznych, których dotyczy powyższy tekst i spróbuj jeszcze raz uzupełnić dyktando.

Ponad 80% poprawnych odpowiedzi to naprawdę satysfakcjonujący rezultat. Jeśli jednak nie chcesz spocząć na laurach, powtórz zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst i popraw swój wynik.

Gratulujemy! Dyktando uzupełniłeś bezbłędnie. Wygląda na to, że zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, masz w małym palcu. Jeśli jednak Ci mało, możesz spróbować swoich sił z innymi dyktandami dostępnymi na stronie.

Komentarze

~ Ktoś
5/8/23, 3:20 PM
96% essa z wami
~ 82%
3/5/23, 12:34 PM
82%
~ Max
11/23/22, 6:50 PM
92% :)
~ 2115
10/10/22, 4:36 PM
84%
~ Marianek u teścia pod numerem2137
4/19/22, 5:03 PM
88% ale od niechcenia.
~ Radio zadzio
3/23/22, 6:00 PM
88%czy tylko ja nie wiedziałem jak się piszę sufit
~ Ortograf
1/17/22, 3:03 PM
Bardzo przyjemne dyktando. Idealne na przećwiczenie swoich wiadomości przed sprawdzianem. Polecam, mój wynik-98%
~ Podróż :3
8/17/21, 10:42 AM
~`94% Fajne na sprawdzenie umiejętności z gramatyki ;3
~ Klaudia
6/13/21, 9:40 AM
97%
~ Bobo
6/8/21, 5:51 AM
100% a jeszcze się nie urodziłem
~ 90%
4/23/21, 5:40 PM
90%